Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe!
Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2026. május 29-től országos tűzgyújtási tilalom van érvényben, amely visszavonásig tart.
A jelenlegi száraz időjárás miatt fokozott a tűzveszély, ezért kérjük, hogy mindenki fokozott figyelemmel járjon el!
Tilos tüzet gyújtani:
- erdőkben,
- fásításokban,
- valamint ezek 200 méteres körzetében található külterületi ingatlanokon.
Egyetlen eldobott cigarettacsikk vagy felügyelet nélkül hagyott tűz is komoly károkat okozhat.
A tűzgyújtási tilalom részletes szabályairól az alábbi oldalakon tájékozódhatnak:
https://katasztrofavedelem.hu/54/tuzgyujtas-szabalyai-szabad-teruleten
https://erdotuz.hu/tuzgyujtasi-tilalom/
Kérjük, vigyázzunk közösen környezetünkre és természeti értékeinkre!

